Implanty Otwock

 • stomatolog otwock

  Stomatolog Otwock
  Rycerska 12

  Zapraszamy do nowej Kliniki Stomatologicznej w Otwocku przy ulicy Rycerskiej 12. Oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych.

  tel. 730-848-333
 • dentysta otwock

  Dentysta Otwock
  Silkiewicz i Mieńko

  Dobry Gabinet oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną dla całej rodziny. Nasi lekarze stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności aby ...

  tel. 730-848-333
 • protetyka otwock

  Protetyka Otwock
  Rycerska 12

  Oferujemy protezy całkowite i częściowe, protezy elastyczne, protezy szkieletowe, korony i mosty porcelanowe, licówki porcelanowe...

  tel. 730-848-333
 • implanty otwock

  Implanty Otwock
  Silkiewicz i Mieńko

  Implanty, implanty z natychmiastowym obciążeniem, protezy na implantach, lokatory, regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej...

  tel. 730-848-333

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu, który jest umieszczony w szczęce po to, by utrzymać zastępczy ząb lub most. Implanty mogą być rozwiązaniem dla ludzi, którzy utracili ząb lub zęby, a jednocześnie mają dobrej jakości kości szczęki i żuchwy. Implanty dentystyczne są ściśle połączone z dziąsłem i kością szczęki. Dbaniem o zdrowy stan dziąseł zajmuje się periodontolog. Dentysta i periodontolog będą współpracować ze sobą, aby spełnić Twoje marzenia.

Czy jesteś kandydatem do implantów stomatologicznych?

Idealny kandydat do implantu to pacjent ogólnie zdrowy, dbający o higienę jamy ustnej. Wymagany jest dobry stan kości oraz dziąsła wolne od chorób przyzębia . Bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń higienicznych i terminów wizyt kontrolnych.

Na czym polega procedura wszczepienia implantu?

Pierwszy etap to przygotowanie pacjenta. W tym celu wykonuje się badanie tomograficzne dające trójwymiarowy obraz kości szczęk. Na jego podstawie implantolog ocenia możliwość wszczepienia implantów. Drugi etap to planowanie protez na implantach: dentysta w porozumieniu z technikiem planują rodzaje uzupełnień protetycznych. Trzeci etap to zabieg chirurgiczny polegający na wkręceniu implantu w kość. W znieczuleniu miejscowym (takim, jak do leczenia zęba ) implantolog nacina dziąsło i formuje specjalnym wiertłem miejsce na implant. Wykonuje kontrolne prześwietlenie i wkręca implant. Po kolejnym kontrolnym prześwietleniu zaszywa dziąsło. Cała procedura trwa około 45 minut i jest całkowicie bezbolesna.

Brak pojedynczego zęba: Jeśli brakuje jednego zęba, jeden implant i korona mogą go zastąpić.
Brak kilku zębów: Jeśli brakuje kilku zębów, mosty na implantach mogą je zastąpić.
Brak wszystkich zębów: Jeśli brakuje wszystkich zębów implanty mogą stanowić podparcie dla wyjmowanych protez zatrzaskowych lub dużego mostu, przykręconego na stałe.

Kluczem do sukcesu wszczepienia implantu jest ilość i jakość kości w miejscu gdzie implant ma być umieszczony. Szczęka górna po bokach jest tradycyjnie jednym z najtrudniejszych obszarów do umieszczenia implantów stomatologicznych z powodu niewystarczającej ilości kości i słabej jakości oraz niewielkiej odległości od zatoki szczękowej. Podniesienie dna zatoki szczękowej i odbudowa kości pomagają rozwiązać ten problem.

Czego mogę się spodziewać po implantach?

Jak wiadomo, własne zęby wymagają higieny jamy ustnej w domu i regularnych wizyt u dentysty. Implanty są jak własne zęby i będą wymagać tego samego rodzaju opieki. W celu utrzymania czystego i wolnego od kamienia implantu, szczotkowanie i nitkowanie zębów nadal obowiązują! Po leczeniu, Twój dentysta będzie ściśle współpracować z Tobą i Twoją higienistką, po to by opracować najlepszy plan opieki dla Ciebie. Okresowe wizyty kontrolne zostaną zaplanowane w celu monitorowania implantów i dziąseł, aby mieć pewność, że są zdrowe.

Galeria

+ Galeria Naszych Prac
 
implant
implanty
regeneracja kości
implantacja
 

Implanty

lek. stomatolog Mieczysław Silkiewicz

Kontakt

 • 05-400 Otwock, ul. Rycerska 12
 • Tel: (+48) 730 848 333
 • Email: