Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

chirurgia stomatologiczna otwock

 

Oferujemy szeroką gamę zabiegów chirurgicznych: usuwanie zatrzymanych zębów mądrości, resekcje wierzchołków korzeni, hemisekcje, wyłuszczenie torbieli, podniesienie dna zatoki szczękowej, podcięcie wędzidełka warg i języka. Wszystkie zabiegi są wykonywane w skutecznym znieczuleniu miejscowym. Jeżeli jednak obawiasz się dyskomfortu podczas zabiegu, polecamy sedację podtlenkiem azotu.

Resekcja to zabieg usunięcia szczytu korzenia zęba, wtedy gdy wokół znajdują się zakażone tkanki.
Radektomia i hemisekcja to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu jednego z korzeni zęba wielokorzeniowego. W wielu przypadkach pozwala to zachować ząb.

Ekstrakcja

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba jest podstawowym zabiegiem chirurgicznym w stomatologii. Usuwa się zęby, których nie można już uratować. Bardzo rzadko zdarza się to ze wskazań ortodontycznych w celu przygotowania do korekty wady zgryzu. Czasem konieczne bywa usunięcie zęba mlecznego z powodu zgorzeli miazgi lub ze wskazań profilaktyki ortodontycznej.

Germektomia

Jest to zabieg usunięcia z kości zawiązka zęba, jeszcze przed utworzeniem korzeni. Wykonywany jest w szczególnych sytuacjach, zazwyczaj na zlecenie ortodonty, najczęściej dotyczy dolnych ósemek.

Dłutowanie

Dłutowanie jest to skomplikowany zabieg chirurgii stomatologicznej. Najczęściej procedura ta dotyczy usuwania zębów zagłębionych w kości. Dłutowanie może też być konieczne przy skomplikowanym usuwaniu zębów już wyrzniętych, najczęściej dotyczy zębów mądrości.

Top