Wybielanie zębów

Wybielanie zębów w Dobry Gabinet Otwock

wybielanie zębów otwock

Jest to bardzo efektowny zabieg stomatologii estetycznej, mający na celu uzyskanie jaśniejszego koloru zębów (nawet o kilka tonów). Możliwy tylko u pacjentów z wyleczonymi zębami i bez stanów zapalnych w jamie ustnej. Istnieje kilka metod wybielania, dobierane są indywidualnie dla pacjenta.

  • wybielanie pojedynczych zębów po leczeniu kanałowym
  • wybielanie wszystkich zębów w gabinecie
  • wybielanie nakładkowe w domu
  • wybielanie kombinowane (rozpoczęcie w gabinecie i kontynuacja w domu do uzyskania oczekiwanego efektu)

Nakładkowe wybielanie domowe

 

Wybielanie domowe wymaga codziennej współpracy pacjenta. Na podstawie wycisków łuków zębowych pacjenta wykonanych przez lekarza, laboratorium wykonuje indywidualne szyny nazębne. Dzięki nim możliwa jest dokładna aplikacja preparatu wybielającego na zęby. Stomatolog na kolejnej wizycie dopasowuje szyny i dobiera preparat do wybielania. Po ok. 2 tygodniach stosowania nocnego, mamy wymarzoną biel uśmiechu.

Wybielanie jednoseansowe w gabinecie

Wybielanie jednoseansowe w gabinecie odbywa się w czasie jednej wizyty u stomatologa, jest szybkie, bezpieczne, zapewnia dyskrecję. Jest to najbardziej nowoczesna metoda wybielania.

Wybielanie pojedynczych martwych zębów

Zęby leczone kanałowo często ciemnieją. Aby wybielić martwy ząb, do komory zęba zakładany jest preparat wybielający. Procedura jest powtarzana kilkakrotnie w odstępie kilku dni.

Warto pamiętać, że w nowoczesnej stomatologii metodą z wyboru jest jednak pokrycie martwego zęba koroną, a jeśli jest to ząb przedni, koroną pełno ceramiczną.

Top