Licówki

Licówki zębowe

licówki otwock

Co to są licówki zębowe?

Licówki zębowe to cieniutkie nakładki na zęby, coś w rodzaju tipsa na paznokcie. Są wykonywane z różnych materiałów ceramicznych, kompozytowych lub hybrydowych ( kompozytowo / ceramicznych, cerkonowo / ceramicznych). Przykleja się je do wypreparowanej powierzchni zęba specjalnymi klejami. Są one bardzo cienkie, a  praca z nimi wymaga ogromnej precyzji.
Dają możliwość szybkiego i bezpiecznego wykreowania olśniewającego uśmiechu. Efekt WOW utrzymuje się wiele lat. Badania amerykańskie podają, że po 20 latach do 80% licówek spełnia dalej swoje zadanie. To doskonały wynik w porównaniu z innymi rodzajami uzupełnień protetycznych.

Kiedy są stosowane licówki zębowe?

Zęby własne pozostają prawie nienaruszone, zdejmuje się około 0,5 mm szkliwa. Polega to na zeszlifowaniu powierzchni szkliwa specjalnym, kalibrowanym wiertłem, które umożliwia preparację zęba na bezpieczną, zaplanowaną wcześniej głębokość np. od 0,3 do 0,7 mm.
Można  je stosować zamiast uciążliwego wybielania, długotrwałego leczenia ortodontycznego lub w przypadku niezadowalającego kształtu zębów. Przerwy między zębami, ciemne zęby, różnice w kolorze poszczególnych zębów, przebarwienia na powierzchni szkliwa, za małe zęby, zęby zachodzące na siebie dachówkowato, niezadowalający kształt, brak symetrii uśmiechu, uśmiech dziąsłowy, starte zęby – to tylko niektóre przypadki, gdzie licówki sprawdzą się doskonale.

Staranne zaplanowanie i wykonanie licówek zapewnia długotrwały efekt, ale pod pewnymi warunkami!

Higiena jamy ustnej musi być idealna, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych jest tak samo ważne jak dokładne szczotkowanie. Regularne wizyty u stomatologa i higienistki są konieczne. W przypadku pojawienia się próchnicy w okolicy licówki szybka interwencja zapewni bezpieczne opracowanie ubytku bez naruszenia licówki. Duży, zaniedbany ubytek może stwarzać problemy przy opracowaniu. Dlatego ważne jest odwiedzanie gabinetu co pół roku, aby ewentualne ubytki wykryć jak najwcześniej.
Współcześnie dominuje przekonanie, że wygląd zewnętrzny wpływa na osiągnięcie sukcesu. Białe i zdrowe zęby wpływają na zwiększenie pewności siebie i ułatwiają kontakty z innymi osobami. Pozytywne emocje przekazujemy przede wszystkim poprzez uśmiech, zadbajmy o to, aby był szeroki i swobodny, na pewno doda nam pewności siebie.

Top