Implanty

Implanty

implant zębowy

Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu, który jest umieszczony w szczęce,
by utrzymać zastępczy ząb lub most. Implanty zębów doskonale zastępują naturalny
korzeń i umożliwiają utrzymanie nowego zęba. Zaufaj nam, a uczynimy Twój uśmiech
piękniejszym!

Implanty zębów – dla kogo?

Odpowiedź jest banalnie prosta – dla każdego. Implanty zębowe to w pełni bezpieczny sposób na odzyskanie straconych zębów. Jedyne wymagania to dobry stan kości i zdrowe dziąsła. Konieczne jest też przestrzeganie zaleceń stomatologa i periodontologa, a także pamiętanie o wizytach kontrolnych.

Jak wygląda wszczepienie implantu?

Pierwszy etap to wykonanie tomografii dającej trójwymiarowy obraz kości szczęk. Na jej podstawie ocenia się możliwość wszczepienia implantów. Drugi etap to zaplanowanie, jak będzie wyglądać proteza na implantach. Trzeci etap to zabieg chirurgiczny. W znieczuleniu miejscowym implantolog nacina dziąsło i formuje miejsce na implant. Wykonuje kontrolne prześwietlenie i wkręca implant. Po kolejnym kontrolnym prześwietleniu zaszywa dziąsło. Cała procedura trwa około 45 minut i jest całkowicie bezbolesna.

Czego mogę się spodziewać po implantach?

Jak wiadomo, własne zęby wymagają higieny jamy ustnej w domu i regularnych wizyt u dentysty. Implanty są jak własne zęby i będą wymagać tego samego rodzaju opieki. W celu utrzymania czystego i wolnego od kamienia implantu, szczotkowanie i nitkowanie zębów nadal obowiązują! Po leczeniu, Twój dentysta będzie ściśle współpracować z Tobą i Twoją higienistką, po to by opracować najlepszy plan opieki dla Ciebie. Okresowe wizyty kontrolne zostaną zaplanowane w celu monitorowania implantów i dziąseł, aby mieć pewność, że są zdrowe.

implant zebowy otwock

Czy implant może się nie przyjąć?

Implanty wykonane są z materiału neutralnego biologicznie. Nie może więc dojść do „odrzucenia” tak jak z przeszczepami. Może natomiast nie zrosnąć się z kością. W takiej sytuacji należy go usunąć i po pewnym czasie można wszczepić ponownie kolejny implant.

Jak dbać o implanty?

Implanty są jak własne zęby i będą wymagać tego samego rodzaju opieki. Szotkowanie i nitkowanie zębów nadal obowiązują! Szczególnie ważne jest dbanie o miejsce, gdzie implant łączy się z koroną. Należy utrzymać taki stan higieny, by nie doszło do zapalenia dziąsła, ponieważ stan zapalny może wnikać do kości wokół implantu osłabiającego umocowanie. Ale pamiętaj, nie zostaniesz sam – Twój dentysta i Twoja higienistka opracują plan opieki specjalnie dla Ciebie.

Implanty – zalety

Implanty są najzdrowszą metodą uzupełniania brakujących zębów. Nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów jak w przypadku mostów, nie niszczą też kości niczym protezy ruchome. Przenoszą siły żucia na kość, tak samo jak naturalny ząb. Implanty zębowe są najbardziej trwałym i solidnym uzupełnieniem.

Implanty zębowe – cena

Implant zębowy nigdy nie jest tani. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja na lata, dlatego przede wszystkim należy zadbać o jakość. Konkretna cena zależy od wielu czynników i jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.

Podniesienie dna zatoki i odbudowa kości

Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej pozwala na wszczepienie implantów w bocznych odcinkach szczęki, kiedy zęby były utracone dawno i zatoka szczękowa zajęła prawie całą kość szczęki.

Przy dużych zanikach wyrostka kostnego, kiedy jest za mało kości na wszczepienie implantu dokonuje się odbudowy kości przez przeszczep kości własnej pacjenta lub zabiegi sterowanej regeneracji kostnej tzw. augmentacji.

Top