Wizyty adaptacyjne

Co robić aby dziecko nie bało się dentysty? Wizyty adaptacyjne.

dziecko w gabinecie otwock

Dobry Gabinet w Otwocku zaprasza rodziców ze swoimi pociechami na wizyty adaptacyjne, na których dziecko ma możliwość zobaczyć Dobry Gabinet, obejrzeć urządzenia z bliska, dotknąć narzędzi stomatologicznych i ślinociągu, pobawić się ssakiem.

Wizyty przebiegają w formie zabawy i maja na celu nawiązanie przyjaznych relacji między personelem, a dzieckiem i opiekunem. Dobry Gabinet stomatologiczny w Otwocku ma wieloletnią rutynę w pracy z dziećmi. Lekarze dentyści współpracujący z Dobrym Gabinetem mogą pochwalić się długą praktyką i dużym doświadczeniem w pracy z najmłodszymi pacjentami. Jednak dziecko w gabinecie stomatologicznym wymaga specjalnego podejścia i niejednokrotnie potrzebuje dużo czasu, żeby przekonać się do leczenia, nawet, kiedy zabieg przeprowadza najlepszy lekarz dentysta.

Prowadzony w Dobrym Gabinecie sklepik zaopatrzony jest w lekturę dla małych pacjentów. Zachęcamy do zakupu książeczek edukacyjnych, przygotowujących dzieci i rodziców do wizyty w gabinecie stomatologicznym, a także kształtujących prawidłowe nawyki żywieniowe i higieniczne.

Działający w Dobrym Gabinecie gabinet higieny proponuje naukę mycia zębów dla młodszych, a także starszych pacjentów. Doświadczone higienistki stomatologiczne przeprowadzą zabiegi czyszczenia zębów, lakowanie bruzd w zębach stałych i mlecznych, nałożą lakier fluorowy lub lapis.

wizyty adaptacyjne otwock

Dobry Gabinet w Otwocku namawia do wczesnego zaplanowania wizyty adaptacyjnej, zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dobry Gabinet rekomenduje rozpocząć dbanie o jamę ustną dziecka już kilka dni po urodzeniu. Należy pamiętać, żeby po  karmieniu przetrzeć dziąsła dziecka wilgotnym gazikiem, nie pozwalać zasypiać z butelką czy piersią w buzi, a szczotkowanie zębów rozpocząć zaraz po wyrżnięciu pierwszego ząbka. Przydaje się do tego specjalna silikonowa szczoteczka nakładana na palec. Jest bardzo miękka i delikatna, nie uszkodzi delikatnych tkanek, a skutecznie usunie odkładający się na ząbkach osad – płytkę nazębną.

Top